Yankee Candle *Aple Spice Potpourri*

Z racji nieco jesiennej pogody za oknem postanowiłam ogrzać Was postem o aromatycznym wosku Yankee Candle. Chodzi dokładnie o zapach *Aple Spice Potpourri*. Jak sama nazwa wskazuje będzie o jabłuszkach i przyprawach, a zainteresowanych odsyłam do sklepu Goodies.pl gdzie kupuję swoje woski. Ten konkretny możecie kupić tutaj.


Opis jaki znajdziecie w internecie: Jesienno-zimowy, rozgrzewający i rozpalający zmysły zapach inspirowany aromatycznym potpourri. W naturalnym i wypełnionym prawdziwymi ekstraktami wosku uchwycono słodycz suszonych jabłek posypanych egzotycznym cynamonem. Połączenie owoców i przypraw zamkniętych w formie ciemnej, nasyconej tarteletki składa się na prawdziwą, trudną do odparcia pokusę. Unoszący się z roztopionego wosku Apple Spice Potpourri aromat wypełnia szczelnie wszystkie kąty domu i otula zmysły ciepłym, jesienno-zimowym, pachnącym kocem.
  • Linia zapachowa: Aromatyczne
  • Seria: Simply Home
  • Pojemność: 22 g
  • Wydajność zapachu: do 8 godzin
  • Typ: Wosk

Moja opinia: Wygląd tradycyjny dla wosków YC. Kolor bardzo ciemna czerwień, wpadająca z bordowy kolor. Pierwsze skojarzenia z nazwą wosku to jabłka z przyprawami. Nazwa jest więc trafiona w dziesiątkę, ponieważ dokładnie tak pachnie ten wosk. Nie jest to zapach orzeźwiającego, soczystego jabłka. Bardziej określiła bym go "szarlotkowym", gdzie czujemy zapach jabłka z przyprawami (cynamonem). Jest to słodki, ale nie mdły zapach. Najbardziej intensywny jest tuż po rozpakowaniu i tuż po zapaleniu, kiedy wosk jest świeży i uwalniają się wszystkie nuty zapachowe. Zapach nie kojarzy się z świętami, a bardziej z jesiennymi wieczorami. Będzie idealnie rozgrzewał w chłodne, deszczowe dni, które zdarzają się nie tylko jesienią. Mi osobiście dużo bardziej przypadł do gustu niż zapachy samego cynamonu czy korzennych przypraw. Jestem na tak :)


 
A Wy jakimi zapachami lubicie się otulać w deszczową pogodę? Bardziej świeżymi, energetycznymi czy korzennymi przyprawami? 
Swoje woski możecie wybrać tutaj.

MODJUS. ALL RIGHTS RESERVED. Obsługiwane przez usługę Blogger.