03:10

PAZNOKCIE: Kolorowa Straciatella

Witajcie! Mam ostatnio trochę czasu na nadrobienie zaległości z racji pobytu na L4, więc opowiem Wam co nie co o moim nowym nabytku. Oczywiście zakup całkiem przypadkowy, jak to w większości wypadków bywa. A było to tak...

Pewnej soboty wybrałam się do pobliskiej hurtowni chemicznej. Wiecie asortyment od ziemi do kwiatków, garnków, proszków do prania po kosmetyki. No nawet i jakaś bielizna się znajdzie. Pojechałam w jednym konkretnym celu - kupić nowy mop do podłogi. Oczywiście zawsze kiedy tam jestem (w innych podobnych miejscach też) mam ten sam problem by przejść obojętnie obok kosmetyków stojących tu i ówdzie. Często coś macam, oglądam, zastanawiam się - Panie sprzedające tam pewnie myślą, że coś planuję wynieść :D I tak scenariusz się powtarza za każdym razem. Nie raz udaje mi się tylko pooglądać i kupić tylko to po co przyszłam, innym razem wracam z czymś co mi się bardzo spodobało i musiałam to mieć. 

Tego dnia musiałam czekać w kolejce do kasy, a oczywiście obok kasy zawsze coś muszą postawić co kusi - tym razem były to lakiery do paznokci. No to co mała, bezbronna blogerka zrobi, no przecież zacznie przedzierać się przez te całe zwały lakierów w poszukiwaniu takiego co to może go jeszcze nie ma :D  Jest! Znalazłam bezbarwny lakier z kolorowymi drobinkami - czarne, białe, jasno różowe i lekko pomarańczowe - a, że uwielbiam straciatelle już maluję oczami duszy tym lakierem "posypkę" na moim białym OPI. Kupiłam, wróciłam do domu i przeszłam od planów do czynów...

Dzisiaj w roli głównej biały lakier OPI "ALPINE SNOW" oraz Trendy Colors "Kropki" czyli małe sześciokąty w kolorze czarnym, białym, jasno różowym i lekko pomarańczowym.

Biały lakier OPI to klasyczny, biały lakier. Nie ma połysku, nie jest on matowy. Pozostawia smugi i przebija, więc wymaga nałożenia 3-4 warstw. Na szczęście pokrywając go innym lakierem można nieco ukryć te prześwity i wówczas wystarczą dwie warstwy. Jednak nie zmienia to faktu, że lubię jego biel i często używam go jako podkład.

Jako posypki użyłam kolorowych sześciokątów od Trendy Colors zwanych po prostu "Kropki" , które idealnie pasują do tej śnieżnej bieli. Miejscami na zdjęciach widać na paznokciach jak by puste pola, zapewniam, że są tam bardzo jaśniutkie różowe lub białe drobinki. Podsumowanie: Bardzo łatwy i szybki w wykonaniu. U mnie utrzymał się ponad tydzień - pojawiły się odpryski. Jedyny minus to zmywanie, które jest koszmarem. 

Lubicie takie proste rozwiązania? Ja uwielbiam :) Czy może na co dzień stosujecie skomplikowane kombinacje?