15:45

Venita farby ziołowe do włosów 100 % natural

Swoją przygodę z farbowaniem włosów rozpoczęłam chyba z 15 lat temu kiedy zaczęły pojawiać się u mnie pierwsze siwe włosy. Co prawda były to pojedyncze egzemplarze, ale na moich prawie czarnych włosach było je naprawdę widać. Od tamtej pory farbuję włosy nieprzerwanie. Myślę, że zdążyłam już sprawdzić większość farb dostępnych na rynku. Ostatnio dzięki portalowi urodaizdrowie.pl miałam okazję przetestować zestaw kosmetyków firmy Venita w tym ziołową farbę do włosów. 


Venita, farby ziołowe do włosów 100 % Natural

Naturalne zioła, tradycyjnie wykorzystywane w ajurwedyjskiej medycynie i filozofii zdrowego życia mają moc pochodzącą z głębi natury. Wolne od jakichkolwiek dodatków chemicznych, oddają nam to co najcenniejsze:

• długotrwały efekt z naturalną, niewidoczną linią odrostu

• optymalnie pokrywają siwe włosy

• możliwość łączenia składników dla uzyskania indywidualnego koloru

• pogrubiają włosy i zwiększają ich objętość

• nie zawierają syntetycznych barwników

• odpowiednie dla osób z wrażliwą skórą

• polecane dla VEGAN!


W opakowaniu znajdziemy: 2 saszetki z proszkiem koloryzującym (2×50 g), rękawiczki ochronne, instrukcje oraz foliowy czepek.Farby Venita dostępne są w kolorach: czarna czekolada, brąz, henna, czerń indygo, orzechowy brąz, kasztanowy brąz oraz miedziany blond. Każda z nich oparta jest na jednym z ziół, bądź na ich kombinacji. Uzupełnieniem kolekcji farb jest odżywka o neutralnym kolorze.


STOSOWANIE:

Starannie wymieszaj zioła z wodą do uzyskania jednolitej, kremowej konsystencji – bez grudek.

Umyj włosy zwykłym szamponem (bez silikonów).

Przed nałożeniem ziół na włosy, sprawdź czy temperatura masy jest wygodna dla skóry. Zbyt wysoką temperaturę obniż, a zbyt niską podnieś.

Po uzyskaniu stosownej dla skóry temperatury, ziołową masę równomiernie nałóż na umyte wilgotne lub suche włosy, od nasady po końcówki, pasmo po paśmie.

Po nałożeniu ziół, nakryj głowę czepkiem i zawiń ręcznikiem dla utrzymania ciepła.

Intensywność uzyskanej barwy uzależniona jest od utrzymania stosownie wysokiej temperatury i czasu działania na włosy.

CZAS DZIAŁANIA:

W przypadku mojej farby 3.0 Czarna Czekolada – od 30 minut do 2 godzin

Po tym czasie spłucz skrupulatnie włosy ciepłą woda (nie używaj szamponu i odżywki). Wysusz i ułóż włosy tak jak uwielbiasz. Nie myj włosów poprzez 48 godzin, gdyż w tym czasie na włosach tworzy się naturalny kolor. Nie dotyczy Neutral (Senna/Cassia). Pamiętaj, iż finalny kolor może być nieco inny niż ten uzyskany bezpośrednio po farbowaniu. Nie dotyczy Neutral (Senna/Cassia).

Używacie tego typu farb? Co o nich sądzicie?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj na moim blogu. Jest mi bardzo miło, że mogę Cie tutaj gościć. Jeśli mój blog Ci się podoba dodaj mnie do obserwowanych. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

0